خانه / اجتماعی / افول بشریت !!

افول بشریت !!

چیزهایی در گوشه و کنار جهان خصوصا غرب وحشی،می بینیم یا می شنویم که نشان از افول بشریت دارد…

بسم الله الرحمن الرحیم

افول بشریت

به تصویر بالا دقت کنید.این پیج اینستاگرامی یک غیر ایرانی است.مشخصاتی که در پیج خود گذاشته،جالب توجه است.او در خط آخر با زبان نوشته و تصویر نوشته که مادر دو دختر و یک سگ است! مادر دو انسان و یک سگ! کار بشر به جایی برسد که خود را مادر سگ بداند،این به نظر عجیب می آید.مسئله ی دیگری که در مورد این فرد تعجب را بیشتر می کند،این است که او در خط دوم خود را یک دکتر معرفی کرده است!

حال آیا می شود یک دکتر که ازدواج کرده و فرزندانی دارد،خود را مادر یک سگ هم بداند؟ بله می شود،البته نمی دانم با چه منطقی ولی به علت سقوط شعور و فهم در دنیای کنونی،با خطر انقراض انسانیت و بشریت روبرو هستیم.چند سال قبل یک نظرسنجی در فرانسه صورت گرفت و در آن از زنان سوال شده بود که اگر سگ شان و شوهرشان در منزل و در آتش سوزی گیر بیافتند،زنان کدام یک را برای نجات دادن ترجیح می دهند.متاسفانه تعداد زیادی از آنها ترجیح دادند که سگ های شان را نجات دهند!

نکته 1:حیوانات به طبیعت تعلق دارند و نباید آنها را از محیط طبیعی و سازگار با غریزه شان جدا کرد و به محیطی مصنوعی،خانگی و … انتقال داد،مگر در مواقع خاصی که آنها مستقیما با منافع و حیات بشر و تقویت روحیه ی او در ارتباط باشند.

نکته 2:دوست داشتن خلایق از الطاف خداوندی ست و در واقع دوست داشتن و عشق ورزیدن به نظام خلقت و اعتقاد و اعتماد صحیح به خالق،خیلی زیبا و برازنده است و حیوانات و نباتات هم از این قاعده مستثنی نیستند.این در حالیست که خلایق دنیا برای خدمت به بشر و برای اعتلای او خلق شده اند.هنگامی که دوست داشتن نباتی یا حیوانی،از حد بگذرد و جای دوست داشتن انسانها و عشق ورزیدن به آنها را بگیرد،و در واقع اولویت به حیوانات داده شود تا انسانها،این نشان می دهد که ما در تشخیص اولویت ها دچار ایراد شده ایم و مسیر را کج رفته ایم.

مسعود فاطمی11/21/2020

منبع تصویر:

پیج اینستاگرامی مسعود فاطمی به آدرس: @masoud_fatemi_2454

درباره مسعود فاطمی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

عید نوروز

عید نوروز مبارک باد!

فرا رسیدن عید نوروز سال 1400 خورشیدی بر همگان مبارک باد!…